Polska Temida

Polska Temida

napisał: Urodzony Bluźnierca
dnia 11.06.2020

[...] – polska prawnik specjalizująca się w zakresie prawa gospodarczego publicznego, nauczycielka akademicka, doktor habilitowany nauk prawnych, w latach 2007–2011 członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, członek Krajowej Rady Sądownictwa w latach 2011–2019, sędzia Trybunału Konstytucyjnego z kadencją od 5 grudnia 2019.*

Krystyna Pawłowicz - wpis z Twittera

Rozumiem, że Temida powinna być ślepa, ale nie chodzi chyba o ślepy fanatyzm, czy ślepotę na logikę?

Niech nas chronią przed taką sprawiedliwością Światopełk, Zeus, Perun, Ometeotl, Atum, Demiurg, Set, Ometecuhtli, Jahwe, Jarowit, Takamimusubi, Swarożyc, Brahma, Weles i tysiące innych pomniejszych bogowów rozsianych w głowach ludzi na całym świecie i tych zbladłych w cieniu historii.


* wyimek z Wikipedii


Tagi


Nieśmiało zachęcam:

Podziel się, udostępnij, skrytykuj, albo złośliwie pochwal, jakkolwiek skomentuj.

Komentarze


Więcej do czytania:


Kanał RSS

Cytuję losowo


Jeśli więzień jest szczęśliwy, czemu go więzić? A jeśli nie jest, czemu udawać, że jest?
George Bernard Show
O małżeństwie.
cytatów wszystkich całe mnóstwo →

O blogu


Umysłowy refluks. Osobisty magazyn zbłąkanych myśli, wypluwek z mniemaniami, drzazg spośród zwojów, niespodziewanych zapisków i notatków. Tak widzę i słyszę (więcej zmysłów nie pamiętam) świat. Nie twierdzę, że świat taki właśnie jest, nie twierdzę, że mam rację. Dlaczego jednak miałbym zawsze zakładać, że jej nie mam? Jest to przecie racja na miarę moich możliwości i jedyna, jaką mam. We łbie. Moja mała dzielna racja wśród wielkich kiełbi.

O blogu

Pokategoryzowałem